E-Maximum ile E-Ticaret

e-ticaret
E-Maximum e-ticaret nedir ?

İnternet'ten satış yapabilmenizi sağlayan, tamamen kendinizin oluşturup yönettiği Türkiye'nin ilk ve tek Kur ve Çalıştır Paket E-ticaret Programı'dır.

e-ticaret
E-Maximum e-ticaret'in farkı nedir ?
 • 15 dakikada sitenizi kurup satışa başlayabilirsiniz.
 • İsterseniz kendi sunucunuzda veya başka bir sunucuda kullanabileceğiniz tek sistemdir.
 • Kendi özel görsel tasarımlarınızı uygulamanıza imkan tanıyan tek sistemdir.
 • İhtiyaçlarınız arttıkça sisteminiz de sizinle birlikte büyür.
 • Güvenli ve stabildir.
 • 200'e yakın son derece gelişkin ve benzersiz özellik sunar.
 • Tüm e-ticaret ihtiyaçlarınızı karşılayacak niteliklere sahiptir.
 • Kullanımı son derece kolaydır ve özel bilgi beceri gerektirmez.
e-ticaret
Hangi tür işletmeler içindir ?

Perakendeci veya toptancı her ölçekteki işletme için uygun versiyonları vardır. İnternet'ten satış yapmak isteyen küçük girişimcilerden başlayarak çok büyük işletmelere kadar herkes kullanabilir.

e-ticaret
Sadece bana mı aittir yoksa başkaları ile de paylaşmam gerekir mi ?

E-Maximum e-ticaret sizin kendi domaininizde çalışan, sadece size ait bir e-ticaret programıdır. Bu yüzden prestij ve güveni bir arada sunar.

e-ticaret
Nasıl kullanılır ?

İhtiyacınız olan tek şey internete bağlı bir bilgisayardır. Tüm işlemler tarayıcınızın (Google Chrome vb.) ekranından web tabanlı olarak yapılır.

e-ticaret
Tamamen ben mi kullanacağım ?

Evet. E-Maximum e-ticaret ile her şey sizin kontrolünüzdedir ve başkalarına kesinlikle ihtiyacınız olmayacaktır.

e-ticaret
Kullanmak kolay mıdır ?

E-Maximum e-ticareti kullanmak hiçbir özel bilgi, beceri veya eğitim gerektirmez. Profesyonel bir yöneticiye vb. ihtiyaç yoktur. İçindeki yardımcı ve sihirbazlar sayesinde tüm işlemler herhangi biri tarafından kolayca yapılabilir.

e-ticaret
E-Maximum e-ticareti nasıl edinebilirim ?

Demo formunu doldurabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçerek satın alabilirsiniz. E-Maximum'u satın aldıktan veya kiraladıktan sonra kurulum sihirbazı sayesinde kendi mağazanızı oluşturabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

e-ticaret
Kiralama ile satın alma arasında ne fark var ?

Kiralamalarda E-Maximum e-ticaret programı size bir yıllık bir lisans ile verilir ve yıl sonunda kullanmaya devam etmek için yeniden yıllık lisans kira bedelini ödemeniz gerekir. Satın alımlarda ise süresiz lisans verilir ve programı sınırsız olarak kullanabilirsiniz. İkinci bir fark ise kiralamalarda hosting ve e-posta hizmetleri kiralamanın gerçekleştiği her yıl fiyata ücretsiz olarak sağlanırlar. Satın alımlarda ise hosting ve e-posta hizmetleri ilk yıl ücretsiz, devam eden yıllarda ücretlidir. (Hosting hizmetleri niteliklerine göre değişmektedir. Tabii gerek kiralama, gerek satın almalarda müşterilerimiz E-Maximum'u istedikleri herhangi başka bir yerde de host edebilirler. Bu durumda söz konusu sunucuya E-Maximum programının kurulması gerekir ve bununla ilgili telefon desteği sağlanacaktır)

e-ticaret
E-Maximum e-ticareti aldığımda veya kiraladığımda bana ne veriliyor ?

E-Maximum paketinde, E-Maximum programı, E-Maximum kullanma kılavuzu, sanal pos alma kılavuzu, SSL alma kılavuzu yer almaktadır. Ayrıca programı kullanabilmeniz için gerekli hosting vb. hizmetler de E-Maximum tarafından sağlanmaktadır.

e-ticaret
E-Maximum'u aldıktan sonra mağazamı nasıl açacağım ?

E-Maximum'u aldıktan sonra (kiralama veya satış) size bir kullanıcı adı ve şifre verilir. Bundan sonra kurulum sihirbazı sayesinde mağazanızı özelleştirmeniz sadece 15 dakika sürer. E-Maximum bir paket program olduğundan ürünlerinizi, fotoğraflarını, fiyatlarını girer ve satışa hemen başlarsınız.

e-ticaret
Kredi kartı, banka havalesi ve taksitli kredi kartı ile satış yapabilir miyim ?

E-Maximum ile her türlü tahsilat yöntemiyle satış yapabilirsiniz. E-Maximum tüm bankalar, tüm bankaların sanal posları, online taksitli satışlar ve hatta size özel (örneğin kapıda kredi kartı) ödeme tiplerine hazırdır.

e-ticaret
E-Maximum ile neleri yönetebilirim ?

E-Maximum Türkiye'nin en gelişkin e-ticaret sistemidir. E-ticaret ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. 400'e yakın özelliği vardır. Her şeyi kendiniz ve kolaylıkla yönetirsiniz. Hiçbir şekilde dışardan bir programlama vb. ihtiyacınız olmayacaktır.

 • Kendi mağazanızı kendiniz oluşturabilirsiniz.
 • Mağazanızı görsel açıdan istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.
 • Reyonlar, departmanlar, menüler, alt menüler vb. oluşturabilirsiniz.
 • Kendi özel sayfalarınızı kendiniz ekleyebilirsiniz, tüm sayfalarda içerik değişikliği yapabilirsiniz.
 • Ürün ekleyip çıkarabilir, fiyat, stok vb. bilgileri değiştirebilirsiniz.
 • Dünyadaki tüm para birimlerini (₺,$,€..) kullanabilirsiniz.
 • Kredi kartı, banka havalesi, taksitli kartlar vb. ile satış yapabilirsiniz.
 • Tüm bankalar ile çalışabilir, istediğiniz sayıda sanal pos kullanabilirsiniz.
 • Özel müşteri tipleri oluşturabilir ve bunlara farklı fiyatlar uygulayabilirsiniz.
 • Siparişlerinizi yönetebilir, üyelerinizin tüm bilgilerine erişebilirsiniz.
 • Detaylı raporlar ve istatistikler alabilirsiniz.
 • Kargo limitleri ve kargo teslim biçimlerini tanımlayabilirsiniz.
e-ticaret
E-Maximum'u aldıktan sonra başka bir ihtiyacım olacak mı ?

Evet. Online kredi kartı ile satış yapabilmek bir SSL (kimlik ve güvenlik sertifikası) ve sanal pos (internet'ten kredi kartı ile satış yapabilmeniz için gerekli bankacılık hizmeti) almanız gerekecektir. Bunlardan başka bir ihtiyacınız olmayacak, hangi bankanın sanal posu veya hangi otoritenin SSL'i olduğuna bakılmaksızın entegrasyonu için ayrı bir işlem veya ücret gerekmeyecektir. E-Maximum tüm bunlara hazır olarak gelir.

e-ticaret
SSL ve Sanal Pos neden E-Maximum'un içinde yok ?

Bu mümkün değildir. Çünkü SSL sertifikası, SSL sertifika otoriteleri tarafından, sanal pos ise bankalar tarafından sadece e-ticaret yapan firmanın sahibine veya tüzel kişiliğine tescil edilir. Bu yüzden SSL ve sanal posun E-Maximum paketinde yer alması mümkün değildir. Ancak E-Maximum, SSL ve sanal pos alım ve kurulum süreçlerinde müşterilerine danışmanlık ve destek hizmeti vermektedir.

e-ticaret
Kendi sunucumda veya bir başka sunucuda kullanabilir miyim ?

Evet kullanabilirsiniz. E-Maximum bir paket programdır ve sizin istediğiniz her yerde kullanılabilir. Sunucunuz Microsoft işletim sistemi kullanıyor olmalıdır. Bundan sonra tek gereken programın sunucuya kurulmasıdır (install). E-Maximum'un sunucunuza kurulumu ile ilgili telefonla destek verilmektedir.

e-ticaret
E-Maximum'u kullanırken bir sorunum olursa ne olacak ?

E-Maximum kiralayan veya satın alan her işletmeye 1 saatlik ücretsiz eğitim (Medyasis Şirket Merkezi'nde) verilmektedir. Ayrıca toplam 3 saatlik ücretsiz telefonla kullanım desteği fiyatlara dahildir. Sonraki destek talepleri ücretlidir.

e-ticaret
Mağazama reklam alabilir veya kendi reklamlarımı koyabilir miyim ?

Evet. İstediğiniz her türlü reklam uygulamasını kullanabilir, mağazanızın istediğiniz yerine kolayca reklam ekleyebilirsiniz.

e-ticaret
Hangi veritabanı ile çalışılmaktadır ?

E-Maximum Access ve MS SQL veritabanlarını varsayılan veritabanı olarak desteklemektedir. İsteğe bağlı olarak başka veritabanları ile de çalıştırılabilmektedir.